שאלות נפוצות

באילו מצבים ניתן להעזר בהומאופתיה?
בכל גיל, מינקות ועד זיקנה. בכל מצב של כאב ושל סבל, בכל מצב אקוטי או כרוני.
במצבים בהם  לא נמצא מזור בדרכי טיפול אחרות. ההומאופתיה יכולה לעזור כי היא מטפלת באדם ולא במחלה. היא דרך טבעית עדינה ויעילה, ללא תופעות לוואי וללא סכנת התמכרות.

ממה מורכבת הרמדי (ההכנה ההומאופתית) ?

הרמדי עשויה מחומרים המצויים בטבע: צמחים, מינרלים, מרכיבים של בעלי חיים, ועוד. הרמדי מופקת באמצעות סידרת מיהולים וניעורים רבים  עד שהתהליך הופך את ריכוז המולקולות של החומר המקורי לנמוך ביותר עד אפסי. הרמדי בטוחה לשימוש, אינה רעילה, אינה ממכרת וללא תופעות לוואי.

איך הרמדי מסייעת להשיב האדם לבריאות?
הרמדי הנלקחת ע"י האדם בצורה של נוזל או כדורים קטנים, מגרה ומפעילה את כוחות הריפוי ה"רדומים" של האדם ומעוררת אותם לפעול ולהביא להחלמתו.
הרמדי ההומאופתית מרפאה באופן טבעי, משום שהיא מפעילה את כוחות הריפוי הפנימיים שבאדם ומעודדת אותם לרפא את עצמו.

האם צריך להאמין בהומאופתיה בכדי שהרמדי תעבוד?
למדע אין עדיין כלים לחקור את ההומאופתיה הקלאסית. למרות זאת, המדע מייחס אפקט פלאסבו לתוצאות הטיפול ההומאופתי. אולם הרמדי ההומאופתית אכן עובדת, וההוכחה הטובה ביותר היא לראות את תוצאותיה בטיפול בתינוקות, במצבים של חוסר הכרה ובטיפול בבעלי חיים.

כמה זמן נמשך תהליך הריפוי ההומאופתי?
משך תהליך הריפוי ההומאופתי הוא אינדיבידואלי, ומשתנה מאדם לאדם. משך תהליך הריפוי תלוי ומותנה  במורכבות  מצבו הפיזי, הרגשי, הנפשי והמנטלי. מה מצב כח החיים שבו, מהן התרופות הקונבנציונליות שהוא צורך, וכמה זמן הוא כבר צורך אותן.
במצבים אקוטיים, התהליך יכול להימשך זמן קצר (כמה שעות עד כמה ימים).
במצבים כרוניים, תהליך הריפוי והחזרה לאיזון פנימי, יימשך על פני תקופה  ארוכה יותר, המותנית כאמור, במידת יכולת שיתוף הפעולה של הפונה ובמורכבות המקרה.

האם יש הבדל בין הומאופתיה קלאסית להומאופתיה מודרנית/ הומאופתיה צרפתית ?
הומאופתיה קלאסית היא שיטת טיפול הוליסטית. היא מתייחסת לאדם כמכלול שלם. אחרי תשאול מעמיק, ניתנת רמדי אחת, המתייחסת למכלול התופעות  מהן סובל האדם החולה. הרמדי נקבעת על סמך המידע הנאסף בתשאול, ובעזרת תוכנה הומאופתית המכילה מידע  הומאופתי מקצועי רחב ביותר.
"הומאופתיה מודרנית" / "הומאופתיה צרפתית" אינן מתייחסות לאדם כמכלול שלם. ההתיחסות היא לסימפטומים בלבד. לכן ניתנות לו מספר רמדיז במקביל, אשר האדם יצרוך אותן יום יום. כל רמדי נועדה לסימפטום אחר, לכן יינתנו מספר בקבוקים לצריכה יום יומית. החיסרון הגדול ביותר הוא, שהטיפול הוא בסימפטומים בלבד. טיפול זה אינו הוליסטי ואינו אינדיבידאלי. לכן הוא אינו נוגע בשורש הבעיה. אי לכך, יעילותו מוטלת בספק.

האם תכשיר הומאופתי המוצע בבית  מרקחת (מוצר מדף) יכול לעזור?
אומנם התכשיר הוכן בדרך בה מוכנות הרמדיז ההומאופתיות, אך בהבדל מהותי -  שבהומאופתיה קלאסית (אחרי שמבקרים אצל הומאופת קלאסי), הרמדי מותאמת אישית לאדם עפ"י התסמינים האישיים שלו. היא אינה מוצר מדף, ולכן היא תהיה הרבה יותר מדוייקת ויעילה.
לעומת זאת, התכשיר הנרכש באופן עצמאי בבית המרקחת, אינו מותאם אישית לאדם. לקיחה ממנו מספר פעמים וללא מעקב צמוד של הומאופת קלאסי, עלולה לדכא את כוחות הריפוי, במקום לעורר אותם. אי לכך, התכשיר הזה לא יביא לריפוי.

מה ההבדל בין הומאופתיה ופרחי באך?
פרחי באך נקראים ע"ש ד"ר באך שהיה רופא, הומאופת, בקטריולוג וחוקר בתחום מדעי החיים. ד"ר באך הכין 38 תמציות פרחים, אשר בעזרתן מטפלים במצב הרגשי של האדם. ד"ר באך טען שתמציות פרחים מסוימות מובילות לריפוי עצמי, ע"י כך שהן מטהרות את האדם מגורמים רגשיים שליליים המשפיעים לרעה על בריאותו.
תמציות באך מופקות מניצנים, מפרחים, משיחים ומעצים שאינם רעילים.
בהומאופתיה הקלאסית, לעומת זאת, קיימות מעל 3000 רמדיז, ומעת לעת מתווספות רמדיז חדשות, ולכן ההתאמה של הרמדי לאדם תהיה הרבה יותר מדוייקת ויעילה. הרמדיז מוכנות מכל חומר הקיים בטבע (מהצומח, ממינרלים, ממרכיבים מהחי, ועוד).
ההומאופתיה הקלאסית נוגעת בו זמנית בכל הרבדים: הפיזי, הרגשי, הנפשי והמנטלי. מה שהופך את הריפוי בעזרתה לעמוק ויסודי ביותר.

האם הומאופתיה קלאסית כוללת הדרכה בתזונה, תוספת של ויטמינים, מינרלים ותוספי מזון?
הומאופת קלאסי אינו נותן הדרכה בתזונה, ולא תוספי מזון (כויטמינים או מינרלים). מי שעושה זאת, ונותן גם הכנות הומאופתיות, ייתכן שעבר קורס קצר ב"עזרה ראשונה" בהומאופתיה, אבל הוא לבטח אינו מוסמך בהומאופתיה קלאסית.

איך אדע שההומאופת הוא הומאופת קלאסי ומוסמך?
בארץ קיימת האגודה להומאופתיה קלאסית, בה רשומים הומאופתים שסיימו תכנית לימודים מלאה, במסגרות המוכרות על ידה.
אלו אשר עברו בהצלחה את תהליך הקבלה, ונרשמו כחברים בה, מקבלים את התואר הבינלאומי:
RCHom - Registered Classical Homeopath
רצוי לבחור הומאופת קלאסי מאלו הרשומים באגודה להומאופתיה קלאסית. כך תדעו שההומאופת הוא קלאסי ומוסמך.