טיפול בכתף קפואה

כתף קפואה, מתארת מצב בו קופסית מפרק הכתף,  הרקמה המקיפה את מפרק הכתף, הופכת להיות דלקתית, נוקשה ומלווה בצמיחה של התדבקויות, המגבילות  את התנועה וגורמות לכאבים כרוניים.
המאפיינים באים לידי ביטוי בעיקר, בכתף מתוחה ונוקשה, בכאב וירידה בטווחי התנועה בכתף.
הכאב מופיע בשלבים הראשונים, בעיקר בלילה ובזמן הרמת הזרוע, סירוק השיער וכד'.
בשלבים מאוחרים יותר, הכאב הופך קבוע ואינו קשור לתנועה או שימוש בכתף. הוא מוחמר גם בתנועה הקלה ביותר. לכן, הסובלים מכתף קפואה, מעדיפים לא להניע את האיבר מחמת הכאב הבלתי נסבל.
דרכי טיפול מוצעות:  פיזיותרפיה, עיסויים, תרופות שונות, הזרקת סטרואידים למפרק הכתף ובמקרים חמורים אפילו טיפול ניתוחי, על מנת לעזור בשיחזור טווח התנועה בכתף.
להמשיך לקרוא

טיפול בחרדות

חרדה מתונה הינה תגובה טבעית במצבי חרום, והיא חיונית כדי להתגונן מפני סכנה. מידה מסוימת של חרדה מחדירה אלמנט חשוב של זהירות במצבים מסוכנים.  לעיתים, מערכת תגובת החרדה אינה פועלת כשורה. במקרה כזה יכולה להתפתח הפרעת חרדה הפוגעת בתפקוד היום יומי ובאיכות החיים. החרדה מהווה תגובה נפשית לסכנה פנימית. החרדה יכולה להופיע בצורה חריפה של התקפי חרדה, או בצורה כרונית כמתח מתמשך וציפיה לאסון מתקרב, או שילוב ביניהם.
להמשיך לקרוא

טיפול בהפרעת קשב וריכוז

הפרעת קשב וריכוז פירושה טווח קשב קצר ואימפולסיביות, עם היפר – אקטיביות או בלעדיה.
סימנים של חוסר קשב ניכרים לעין בד"כ לפני גיל 4, ותמיד לפני גיל 7. קורה שהם אינם מפריעים במידה משמעותית, אלא רק כמה שנים לאחר תחילת הלימודים.

להמשיך לקרוא

טיפול בתסמיני גיל המעבר

הגיל הממוצע של הפסקת הווסת הוא בסביבות גיל 50. התופעה עלולה להופיע אצל  נשים  גם מגיל 40. המחזורים האחרונים נוטים להשתנות גם באורכם וגם בכמותם.
סוף מחזור הוסת הוא מצב בו אשה אינה מקבלת וסת במשך 12 חודשים רצופים.

להמשיך לקרוא

טיפול באסטמה

אסטמה, המכונה גם גנחת הסימפונות/ קצרת סימפונות, היא מצב המתבטא בהיצרות של נתיבי האויר, כתגובת יתר לחומרי גרייה מסויימים, היוצרות דלקת. ההיצרות יכולה להיגרם כתוצאה מפעולתם של גירויים רבים, כמו אבקת פרחים, קרדית אבק הבית, קשקשים של בעלי חיים, עשן, אויר קר ופעילות גופנית. התקפי האסטמה משתנים בתדירותם ובחומרתם. התקף יכול להתחיל בפתאומיות, כשהוא מאופיין בצפצוף, בשיעול ובקוצר נשימה.
להמשיך לקרוא

טיפול בבעית השמנה

השמנה נובעת מכך שהגוף קולט קלוריות רבות יותר ממה שהוא מנצל (שורף). כמו כן, גם לגורמים תורשתיים וסביבתיים, סוציו אקונומיים, פסיכולוגיים, הורמונליים ומטבוליים, הרגלי אכילה לקויים וחוסר בפעילות גופנית, יש השפעה  על משקל הגוף. לתרופות מסוימות יש תופעת לוואי הגורמת להשמנה. אנשים שמנים מועדים יותר למחלות, לפציעות ולתאונות. הסיכון גובר ככל שהאדם שמן יותר.
להמשיך לקרוא

טיפול בעצירות

עצירות היא מצב שבו היציאות של אדם מעוררות אצלו אי נוחות, או שתכיפותן קטנה מהרגיל.
אדם הסובל מעצירות מייצר צואה נוקשה שקשה להפרישה. כמו כן, הוא עלול לחוש כאילו החלחולת לא התרוקנה לחלוטין. עצירות אקוטית מתחילה לפתע וקשה להתעלם ממנה.
עצירות כרונית, לעומת זאת, עלולה להתחיל מבלי שהאדם יבחין בכך, ולהימשך חודשים או שנים.
כתוצאה מהעצירות הכרונית יכול להתפתח מצב של מעי עצל, מצב בו חלה ירידה בהתכווצויות המעי הגס, או של אי רגישות החלחולת לנוכחותה של צואה.

להמשיך לקרוא

טיפול בהרפס

הרפס היא מחלה נגיפית שצורתה הנפוצה מתבטאת בשלפוחיות על העור. ההרפס היא משפחה שלמה של וירוסים הגורמים למחלות שונות. ההרפס הנפוץ ביותר הוא:
הרפס סימפלקס 1 ו – 2: (סימפלקס 1 בשפתיים וסימפלקס 2 באברי המין) הינן מחלות מידבקות מאד, העוברות בד"כ דרך מגע של עור בעור, או דרך חפץ הנמצא בשימוש משותף. הוירוס עובר דרך סדקים זעירים בעור.
להמשיך לקרוא

הקדמה – תחומי הטיפול

ההומאופתיה הקלאסית מטפלת בכל מצב ובכל גיל, בכל כאב ובכל מחלה, במצבים אקוטיים ובמצבים כרוניים, מינקות ועד זיקנה.
במצבים בהם לא מצאתם מרפא לכאבים, למחלות ולסבל שלכם, הומאופתיה זו הדרך הטבעית, העדינה והיעילה. היא מטפלת באדם ולא במחלה, ובכך היא תשפר את בריאותכם וגם את איכות חייכם.

במצבים אקוטיים: מחלות חום, דלקות אוזניים, דלקות ריאה, חבלות ופגיעות מורכבות, הרפס לסוגיו ועוד.
במצבים כרוניים:
בעיות בעור: פריחות, פצעים, דלקות, זיהומים, הפרעות הזעה ועוד.
בעיות במערכת הנשימה: אסטמה, שיעול, נזלת כרונית, גודש באף, נחירות ועוד.
בעיות במערכת העיכול: עצירות, מעי רגיז ועוד.
בעיות בדרכי השתן: זיהומים בדרכי השתן, בריחת שתן ועוד.
בעיות תזונה וחילוף חומרים: תת-תזונה, השמנה, כיחשון  ועוד.
בעיות הורמונאליות: המערכת האנדוקרינית, בלוטת התריס, סוכרת ועוד.
בעיות לב וכלי דם: לחץ דם גבוה או נמוך, דליות ברגליים ועוד.
בעיות עצם, מפרקים ושרירים: אוסטיאופורוזיס, כאבים שגרוניים, כאבי גב, טניס אלבו, כתף קפואה ועוד.
בעיות מוח ועצבים: כאבי ראש, מיגרנות, סחרחורות, הפרעת קשב וריכוז, הפרעות שינה, חולשת שרירים, מחלות שרירים, הפרעות תנועה ועוד.
בעיות בבריאות הנפש: הפרעות חרדה, התקפי פאניקה, פוביות, אובססיביות קומפולסיבית, דיכאון ומאניה, הפרעות אכילה ועוד.
הפרעות בתפקוד המיני: פליטה מוקדמת, פליטה מאוחרת, אין אונות, תשוקה מינית מוגברת, תשוקה מינית נמוכה/ חסרה, וגיניזמוס ועוד.
בריאות הגבר: אי פוריות, ספירת זרע נמוכה, דלקות וזיהומים ועוד.
בריאות האישה: מחזור לא סדיר, אל – וסת (אמנוראה), תסמונת קדם ויסתית (PMS ), ציסטות, דלקות וזיהומים, אי פוריות, שחלות פוליציסטיות, הפלות חוזרות, בעיות הורמונאליות ועוד.
גיל המעבר: גלי חום, הזעות, יובש בנרתיק, הפרעות שינה, שינויים במצב הרוח ,תשישות, רגזנות, עצבנות , התקרחות נשית ועוד.

ילדים:
במצבים אקוטיים: מחלות חום, שלשולים, עצירות, דלקות אוזניים, דלקות ריאה ועוד.
במצבים כרוניים: בעיות בקשב וריכוז, בעיות שינה, חרדות, חרדת נטישה, בעיות אכילה, ביישנות מוגזמת, אי רצון ללכת לגן/ לבי"ס, קשיי למידה, התפתחות מינית מוקדמת, הרטבת לילה, בריחת שתן, בריחת צואה ועוד.

עפ"י ההומאופתיה הקלאסית, לקיחת הרמדי (הכנה הומאופתית)  המותאמת אישית, תביא  לחיזוק כוחות הריפוי הפנימיים, ותאפשר לאדם הסובל (פיזית ורגשית), לעבור תהליך של שינוי אשר יביא לריפוי.
הטיפול ההומאופתי הינו תהליך. הריפוי נעשה באמצעות לקיחת רמדי המתאימה ביותר לאדם הפונה והמותאמת  לו אישית. הרמדי תטפל בשורש הבעיה ובכך תסלק את הסימפטומים.
הרמדי ההומאופתית המותאמת אישית, אינה ממכרת ואינה גורמת לתופעות לוואי.

כהומאופתית קלאסית אקשיב לבעיותיכם במלוא תשומת הלב, ואלווה אתכם במסירות בתהליך החזרה לבריאות שלמה ובהשבת האיזון הפנימי שלכם.