טיפול באסטמה

אסטמה, המכונה גם גנחת הסימפונות/ קצרת סימפונות, היא מצב המתבטא בהיצרות של נתיבי האויר, כתגובת יתר לחומרי גרייה מסויימים, היוצרות דלקת. ההיצרות יכולה להיגרם כתוצאה מפעולתם של גירויים רבים, כמו אבקת פרחים, קרדית אבק הבית, קשקשים של בעלי חיים, עשן, אויר קר ופעילות גופנית. התקפי האסטמה משתנים בתדירותם ובחומרתם. התקף יכול להתחיל בפתאומיות, כשהוא מאופיין בצפצוף, בשיעול ובקוצר נשימה.

התקף יכול להופיע באיטיות, תוך כדי החמרה הדרגתית של התסמינים. ההתקף יכול לעבור תוך דקות, או להימשך שעות או ימים. תוך כדי ההתקף, יכולים להופיע גם בילבול, עייפות, והכחלה של העור, המעידים על כך שאספקת החמצן של האדם מוגבלת מאד.
על מנת למנוע התקפים, יש לסלק את האלרגנים השכיחים ביותר המצויים בבית כמו: קרדית אבק הבית, נוצות, מקקים וקשקשים של בע"ח. הפחתת החשיפה לאלרגנים אלה, יכולה להפחית את תדירות ההתקפים ו/ או את חומרתם. לכן, יש להוציא כלבים וחתולים מהבית, בכדי להפחית את החשיפה לקשקשים שלהם. כמו כן, יש להימנע מחשיפה לחומרים מגרים כגון: עשן סיגריות. טארטראזין (צבע מאכל צהוב הנמצא בשימוש בחלק מהתרופות והמזון), סולפיטים (מלחי חומצה גופריתית) המצויים לעיתים קרובות במאכלים כחומרים משמרים וכו'.
דרכי טיפול מוצעות: במצב אקוטי, הטיפול התרופתי יהיה באמצעות חומרים כגון ונטולין או בריקלין, המשמשים  כמרחיבי סימפונות והמביאים להקלה מיידית בהתקף של קוצר הנשימה.
במצבים כרוניים, הטיפול יהיה באמצעות לקיחה סדירה של טבליות, סירופ או נרות.

ההומאופתיה הקלאסית מסייעת גם באסטמה. 

עפ"י ההומאופתיה הקלאסית, לקיחת הרמדי (הכנה הומאופתית)  המותאמת אישית, תביא  לחיזוק כוחות הריפוי הפנימיים, ותאפשר לאדם הסובל מאסטמה ומהבעיות הנלוות אליה (פיזיות ורגשיות), לעבור תהליך של שינוי אשר יביא לריפוי.
הטיפול ההומיאופתי הינו תהליך. הריפוי נעשה  באמצעות לקיחת רמדי (הכנה הומאופתית) המתאימה ביותר לאדם הפונה והמותאמת  לו אישית. הרמדי תטפל בשורש  הבעיה ובכך תסלק את הסימפטומים.
הרמדי ההומאופתית המותאמת אישית, אינה ממכרת ואינה גורמת לתופעות לוואי.

כהומאופתית קלאסית, אתשאל את הפונה אלי תשאול מעמיק, ואחפש את המקור לסימפטום. הרמדי ההומאופתית המתאימה ביותר, תחזק את כוחות הריפוי, תטפל בשורש הבעיה, תשפר את הבריאות הכללית ואת איכות החיים.
דוגמא: בחור בן 30 התגורר עדיין בבית הוריו. הוא סבל מהתקפי אסטמה מאז ילדותו. מדי פעם הופיעו התקפים קצרים, אשר חלפו אחרי מספר שעות כשהוא משתמש במשאף. לעיתים, ההתקף היה  למשך זמן ארוך יותר, והותיר אותו חסר אנרגיה למשך מספר ימים. מצב זה גרם לו להיעדר תכופות מהעבודה. בהתקף הראשון שאירע לאחר התחלת התהליך ההומיאופתי, הוא השתמש במשאף, מאחר וחשש שהמצב יתדרדר, והרמדי לא תוכל למנוע זאת. ההתקף הזה הסתיים בזמן קצר יותר מההתקפים הקודמים, אשר אירעו לפני תחילת התהליך ההומאופתי. ההתקף השני הופיע אחרי כחצי שנה, וגם הוא דמה להתקף הראשון, בכך שהוא הסתיים בזמן קצר מהרגיל. בהתקף השלישי, במקום להשתמש (כרגיל) במשאף, הוא לקח את הרמדי שהותאמה לו אישית, וכשאני מלווה אותו באופן אינטנסיבי בזמן ההתקף, ההתקף נעצר. תוך כדי המשך התהליך ההומיאופתי, תדירות ההתקפים ועוצמתם הלכה ופחתה. עקב כך, חל שיפור בבטחון העצמי שלו, ולכן הוא היה מסוגל לעזוב את בית הוריו. זמן קצר לאחר מכן הוא גם יצר מערכת יחסים זוגית.

כהומאופתית קלאסית אקשיב לבעיותיכם במלוא תשומת הלב, ואלווה אתכם במסירות בתהליך החזרה לבריאות שלמה ובהשבת האיזון הפנימי שלכם.