טיפול בהפרעת קשב וריכוז

הפרעת קשב וריכוז פירושה טווח קשב קצר ואימפולסיביות, עם היפר – אקטיביות או בלעדיה.
סימנים של חוסר קשב ניכרים לעין בד"כ לפני גיל 4, ותמיד לפני גיל 7. קורה שהם אינם מפריעים במידה משמעותית, אלא רק כמה שנים לאחר תחילת הלימודים.


הפרעת קשב וריכוז היא בראש וראשונה בעיה של אי תשומת לב לפרטים, חוסר ריכוז ואי דבקות במשימות לאורך זמן. ילד הסובל מהפרעת קשב וריכוז עלול להיות גם אימפולסיבי ופעיל מדי. ילדי גן רבים הסובלים מהפרעת קשב וריכוז, הם ילדים חרדים הסובלים גם מבעיות של תקשורת ואינם מתנהגים "כראוי" במהלך שנות הילדות המאוחרות. ילדים כאלה נוהגים להניע את רגליהם וידיהם בעצבנות וללא הרף, מדברים בצורה אימפולסיבית, שוכחים בקלות והם מאד לא מאורגנים. בד"כ הם אינם תוקפניים. חלקם סובלים גם מקשיי למידה ו/ או מדכאון, ו/ או מחרדה, ו/ או מהתפרצויות זעם וסף סיבולת נמוך, עד הגיעם לגיל ההתבגרות.
נראה כי האימפולסיביות וההיפר – אקטיביות פוחתים עם השנים, אך הפרעת הקשב והריכוז והקושי בהתארגנות, עלולות להימשך עד לבגרות, ולהתבטא גם בכישלון בלימודים, בהערכה עצמית נמוכה, בחרדה, בדיכאון ובקשיים חברתיים.
דרכי טיפול מוצעות: בדרך כלל, הטיפולים השונים משולבים עם טיפול תרופתי. התרופה הנפוצה ביותר היא ריטלין לנגזרותיו. כאשר תרופות מסוג זה אינן יעילות, ניתנות תרופות אחרות. כל התרופות גורמות לתופעות לוואי כגון: ירידה בתאבון, כאבי ראש, קשיים בהרדמות, "טיקים" שונים, ישנוניות ועוד.

ההומאופתיה הקלאסית מסייעת גם בהפרעת קשב וריכוז.
עפ"י ההומאופתיה הקלאסית, לקיחת הרמדי (הכנה הומאופתית)  המותאמת אישית, תביא  לחיזוק כוחות הריפוי הפנימיים, ותאפשר לאדם הסובל מהפרעת קשב וריכוז ומהבעיות הנלוות אליה (פיזיות ורגשיות), לעבור תהליך של שינוי אשר יביא לריפוי.
הטיפול ההומאופתי הינו תהליך. הריפוי נעשה  באמצעות לקיחת רמדי המתאימה ביותר לאדם הפונה והמותאמת  לו אישית. הרמדי תטפל בשורש הבעיה ובכך תסלק את הסימפטומים.
הרמדי ההומאופתית המותאמת אישית, אינה ממכרת ואינה גורמת  לתופעות לוואי.
כהומאופתית קלאסית אתשאל את הילד/ המבוגר תשאול מעמיק. לרוב, ילדים הסובלים מהפרעת קשב וריכוז, מתקשים לשבת במקום  או לשתף פעולה בשיחה. לכן, ההורים יספרו בצורה מקיפה על ההסטוריה  הרפואית  וההתפתחותית של הילד, על התנהגויותיו בבית הספר ובחברה ועל תכונותיו. אני אחפש את המקור לכל הסימפטומים. הרמדי ההומיאופתית המתאימה ביותר שאתאים לאדם, תטפל בשורש הבעיה, תחזק את כוחות הריפוי שלו ותשפר את הבריאות הכללית שלו ואת איכות חייו.
ההשפעה של הרמדי תהיה כוללת ולאורך זמן. הילד/ המבוגר אשר יקבלו רמדי המותאמת להם אישית, יחושו  בהפחתת התזזיתיות, בשיפור ניכר ביכולת הריכוז, בשיפור בדימוי העצמי ובהערכה העצמית. הרמדי תביא לאיזון פנימי ולהרמוניה בין הגוף והנפש. היא לא תפגע בתאבון ולכן גם לא תפגע בגדילה. היא לא תיצור סימפטומים חדשים כמו "טיקים", העלולים להיווצר עם השימוש בריטלין, והעלולים להישאר גם עם הפסקת השימוש בו.
לדוגמא: ילדה בת 8 צרכה את הריטלין לנגזרותיו. מצבה הנפשי החמיר, היא  התכנסה לתוך עצמה ולא הפסיקה לבכות. גם התאבון שלה נפגע מאד. עקב כך היא קיבלה תרופה פסיכיאטרית, אך גם תרופה זו לא הועילה, והמצב המשיך להתדרדר.
בטיפול ההומאופתי שהיא קיבלה ממני, שבועיים לאחר נטילת הרמדי (ההכנה ההומאופתית) המתאימה ביותר, חל שיפור במצבה: מצב רוחה השתפר והיא התחילה להשתתף בכתה. גם בבית היא התחילה לשתף פעולה עם הוריה ולהכין שיעורי בית. לאחר כחודש התחילה לקרוא ספרים, מה שלא היה קודם.

כהומאופתית קלאסית אקשיב לבעיותיכם במלוא תשומת הלב, ואלווה אתכם במסירות בתהליך החזרה לבריאות שלמה ובהשבת האיזון הפנימי שלכם.