טיפול בתסמיני גיל המעבר

הגיל הממוצע של הפסקת הווסת הוא בסביבות גיל 50. התופעה עלולה להופיע אצל  נשים  גם מגיל 40. המחזורים האחרונים נוטים להשתנות גם באורכם וגם בכמותם.
סוף מחזור הוסת הוא מצב בו אשה אינה מקבלת וסת במשך 12 חודשים רצופים.


בעולם המערבי סובלות 75% מהנשים מתופעות שונות לפני הפסקת הווסת או לאחר הפסקתה, כגון: גלי חום, הזעה מוגברת, פעימות לב מואצות, יובש בנרתיק, בעיות  בדרכי השתן, עלייה במשקל, סחרחורות, עקצוצים, נשירת שיער, התקרחות ועוד. כמו כן, יכולים להופיע תסמינים רגשיים ונפשיים, כגון: תשישות, רגזנות, נדודי שינה, עצבנות, חרדות, דכאון, הפרעות בזכרון, חוסר ריכוז ועוד. בתקופה זו גדל הסיכון להתפתחות מחלות כרוניות, כגון: מחלות לב, אוסטיאופורוזיס ועוד.
דרכי טיפול מוצעות, היכולות להקל על גלי החום, הם שינויים תזונתיים והימנעות מצריכת קפאין, משקאות חמים, שוקולד, מזון חריף ואלכוהול.
פעילות ספורטיבית בכלל, ותרגילים לחיזוק האגן בפרט, יכולים להקל על חלק מהתסמינים.
טיפול תרופתי: תחליפים הורמונאליים (שילוב של אסטרוגן ופרוגסטרון) אולי יסייעו בהפחתת  הסימפטומים כגון גלי חום ויובש בנרתיק, אך עלולים להביא להתפרצות סימפטומים חדשים, כגון בחילות, עצירת שתן, רגישות בשדיים וסרטן השד. כמו כן, ישנה אפשרות להתערבות כירורגית לטיפול בצניחת רחם, שלפוחית השתן והמעי הגס. דרך נוספת היא שימוש בתרופות  SERMs, המחקות  את פעילות ההורמון אסטרוגן, לטיפול בתופעות המופיעות עם המנופאוזה.
דרך אחרת היא שימוש בתרופות  אנטי דכאוניות, לטיפול בסימפטומים הנפשיים, כגון דיכאון, חרדה, עצבנות, נדודי שינה ועוד. לכל אחת מאופציות טיפוליות אלו, יכולות להיות תופעות לוואי קשות.

ההומאופתיה הקלאסית מסייעת גם בתסמיני גיל המעבר.


עפ"י ההומאופתיה הקלאסית, לקיחת הרמדי (הכנה הומאופתית) המותאמת אישית, תביא  לחיזוק כוחות הריפוי הפנימיים, ותאפשר לאשה הסובלת מתסמינים עקב הפסקת הוסת, ומהבעיות הנלוות אליה (פיזיות ורגשיות), לעבור תהליך של שינוי אשר יביא לריפוי.
הטיפול ההומאופתי הינו תהליך. הריפוי נעשה באמצעות לקיחת רמדי המתאימה ביותר לאשה הפונה והמותאמת לה אישית. הרמדי תטפל בשורש  הבעיה ובכך תסלק את הסימפטומים.
הרמדי ההומאופתית המותאמת לה אישית, אינה ממכרת ואינה גורמת  לתופעות לוואי.
הפסקת הוסת, הינו תהליך טבעי, אשר כל אשה עוברת אותו. כאשר מתלווים להפסקת הוסת תסמינים שונים: פיזיים, רגשיים, נפשיים ומנטליים, המפריעים לאשה לנהל אורח חיים תקין, יביא את האשה לחפש אחר טיפולים אשר יקלו עליה לנהל את אורח חייה ללא הפרעה.

בהומאופתית קלאסית, בתשאול המעמיק שאערוך, אחפש את המיוחד והשונה באשה הפונה אלי, ואתאים לה את הרמדי המתאימה ביותר. זהו אחד ההבדלים העיקריים בין ההומאופתיה הקלאסית לבין כל שיטת טיפול אחרת. הטיפול הוא בעזרת רמדי המתאימה ביותר לאשה הפונה, והמותאמת לה אישית, אשר תטפל בשורש הבעיה ותסלק את מכלול הסימפטומים. ההשפעה של הרמדי, תהיה כוללת ולאורך זמן. היא תביא לאיזון פנימי ולהרמוניה בין הגוף והנפש, ללא כל צורך בטיפולים נוספים אחרים.
דוגמא: הגיעה אלי אשה כבת 52 אשר התלוננה שעם הפסקת הוסת, החל תהליך של התדלדלות השיער, עד כדי התקרחות. ההתקרחות היתה בקידמת הראש ובאזור הפדחת. היא עברה כבר טיפולים שונים, כולל השתלת שיער, אך שום דבר לא עזר. הקרחת גרמה לה לפגיעה בדימוי העצמי, היא סבלה משינויים תכופים במצב הרוח, מיובש בנרתיק ומכאבי ראש. החשוב ביותר מבחינתה, היה, שהאזור הקרח יתמלא בשיער. בתהליך ההומיאופתי, לאחר שלקחה את הרמדי המתאימה לה ביותר, התחיל השיער לצמוח מחדש, עד אשר האזור הקרח התמלא בשיער. חל גם שיפור ביובש בנרתיק ומצבה הרגשי והנפשי השתפר. עקב כך חל גם שיפור ניכר באיכות חייה, ולא היה כל צורך בטיפולים נוספים אחרים.

כהומאופתית קלאסית אקשיב לבעיותיכן במלוא תשומת הלב, ואלווה אתכן במסירות בתהליך החזרה לבריאות שלמה ובהשבת האיזון הפנימי שלכן.