טיפול בהרפס

הרפס היא מחלה נגיפית שצורתה הנפוצה מתבטאת בשלפוחיות על העור. ההרפס היא משפחה שלמה של וירוסים הגורמים למחלות שונות. ההרפס הנפוץ ביותר הוא:
הרפס סימפלקס 1 ו – 2: (סימפלקס 1 בשפתיים וסימפלקס 2 באברי המין) הינן מחלות מידבקות מאד, העוברות בד"כ דרך מגע של עור בעור, או דרך חפץ הנמצא בשימוש משותף. הוירוס עובר דרך סדקים זעירים בעור.

הרפס זוסטר (שלבקת חוגרת) : הגורם הוא אותו נגיף הגורם לאבעבועות רוח (Varicela).
הרפס זוסטר מאופיין על ידי הופעה של קבוצות של שלפוחיות כואבות על רקע דלקתי. הפריחה מתפרשת על פני שטח העור המעוצבב על ידי עצב תחושתי, על פני צד אחד של הגוף, בצורת חצי חגורה.
הופעת השלפוחיות נמשכת כשבועיים עד שלושה שבועות. יתכן שגם אחרי היעלמות הפריחה, הכאבים עלולים להימשך עוד זמן רב.
הכאב הנגרם מההרפס זוסטר הינו, לעתים קרובות, חזק ביותר. הכאב מופיע עוד לפני הופעת הפריחה, ויכול להידמות לכאב של התקף לב או לכאב של התקף אבנים בכליות.
הדבקה : מגע עם השלפוחיות או הגלדים של חולה בהרפס זוסטר, יכול לגרום להדבקה בנגיף הווריצלה זוסטר. נדבק שאיננו מחוסן, יפתח אבעבועות רוח.
דרכי טיפול המוצעות: על מנת להקטין את עוצמת הכאב החריף של ההרפס זוסטר ולמנוע כאבים מתמשכים (העלולים להימשך עוד חודשים רבים לאחר העלמות השלפוחיות), ניתנת משחה אנטיביוטית, עם או בלי שילוב של קורטיזון, ומשככי כאבים כגון כדורים או זריקות. טיפולים אלו אולי יעלימו את הפריחה וישככו את הכאבים לזמן קצר, אולם, עם הזמן, יעילות משככי הכאבים תלך ותפחת, והאדם הסובל ייאלץ לצרוך אותם במינון הולך וגובר. מכיון שהטיפול הוא סימפטומטי, האדם הסובל ירגיש חולה, חסר כוחות, חסר חיוניות וחי בסבל.

ההומאופתיה הקלאסית  מסייעת גם בבעיות הרפס.

עפ"י ההומיאופתיה הקלאסית, לקיחת הרמדי (הכנה הומאופתית)  המותאמת אישית, תביא  לחיזוק כוחות הריפוי הפנימיים, ותאפשר לאדם הסובל מבעיה של הרפס ומהבעיות הנלוות אליה (פיזיות ורגשיות), לעבור תהליך של שינוי אשר יביא לריפוי.

הטיפול ההומאופתי הינו תהליך. הריפוי נעשה באמצעות לקיחת רמדי (הכנה הומאופתית) המתאימה ביותר לאדם הפונה והמותאמת לו אישית. הרמדי תטפל בשורש הבעיה ובכך תסלק את הסימפטומים.
הרמדי ההומאופתית המותאמת אישית, אינה ממכרת ואינה גורמת לתופעות לוואי.

כהומאופתית קלאסית, אני מתייחסת להרפס זוסטר כמצב אקוטי. אי לכך, אתשאל את הפונה תשאול המתמקד בבעיה זו, ואאסוף מידע רחב עד כמה שניתן, בכדי שאוכל להגיע לרמדי אשר תשחרר את הסובל מההרפס ממחלתו זו.
הרמדי המותאמת אישית, תחזק את כוחות הריפוי ותאפשר לאדם הסובל מהרפס זוסטר, להתמודד טוב יותר עם הכאבים העזים. בתהליך ההומיאופתי, הכאבים יפחתו, והאדם הסובל לא ירגיש עוד חסר כוחות וחסר חיוניות.
דוגמא: אשה בת 50 הגיעה אלי עם תלונות על כאבים עזים בצד אחד של הגב, ועם פריחה של שלפוחיות דלקתיות, אשר היא סובלת מהם מזה שבוע. לפני שהגיעה אלי, היא טופלה (ברפואה המערבית) עם משחה אנטיביוטית המשולבת עם קורטיזון, וגם עם כדורים משככי כאבים. היא חשה חולה, חסרת כוחות וחסרת חיוניות. כאביה היו חזקים ובלתי נסבלים. יעילות הכדורים משככי הכאבים הלכה ופחתה, והיא צרכה אותם במינון הולך וגובר.
בתהליך ההומאופתי היא קיבלה רמדי המותאמת למצבה. הרמדי חיזקה את כוחות הריפוי שלה והגדילה את יכולתה להתמודד עם הכאבים. היא לא הזדקקה יותר למשככי כאבים, וחיוניותה גדלה, למרות שהשלפוחיות עדיין לא נעלמו. לאחר 3 שבועות השלפוחיות נעלמו לחלוטין. בתקופה זו ליויתי אותה בצורה אינטנסיבית עד אשר החלימה מהמצב האקוטי בו היתה נתונה.

כהומאופתית קלאסית אקשיב לבעיותיכם במלוא תשומת הלב, ואלווה אתכם במסירות בתהליך החזרה לבריאות שלמה ובהשבת האיזון הפנימי שלכם.