טיפול בבעית השמנה

השמנה נובעת מכך שהגוף קולט קלוריות רבות יותר ממה שהוא מנצל (שורף). כמו כן, גם לגורמים תורשתיים וסביבתיים, סוציו אקונומיים, פסיכולוגיים, הורמונליים ומטבוליים, הרגלי אכילה לקויים וחוסר בפעילות גופנית, יש השפעה  על משקל הגוף. לתרופות מסוימות יש תופעת לוואי הגורמת להשמנה. אנשים שמנים מועדים יותר למחלות, לפציעות ולתאונות. הסיכון גובר ככל שהאדם שמן יותר.

דרכי טיפול מוצעות: כדי להפחית מהמשקל, על אנשים שמנים לצרוך פחות קלוריות ממה שהם שורפים. רוב תוכניות ההרזיה מבוססות על שינויים בהתנהגות. השמנה מתונה מחייבת רק הגבלה מועטה של צריכת קלוריות ושומנים בתפריט. דיאטה לא מאוזנת וצריכת כדורים לירידה במשקל, עלולים להביא לאיבוד כוחות, לחולשה ולעייפות. ניתוח  קיצור קיבה, עלול להיות מסוכן. רוב האנשים  הנכנסים למשטר של דיאטת הרזיה, מתקשים להתמיד בה. כשהם מפסיקים אותה הם נוטים לחזור למשקלם הקודם ואף למשקל גדול  יותר ממה שהיה קודם, וזאת, מכיון שהכוחות הפנימיים אינם  חזקים מספיק בכדי  להביא לשינוי מהותי באורח החיים ובאיכותם.

ההומאופתיה הקלאסית מסייעת גם בבעית השמנה.

עפ"י ההומאופתיה הקלאסית, לקיחת הרמדי (הכנה הומאופתית)  המותאמת אישית, תביא  לחיזוק כוחות הריפוי הפנימיים, ותאפשר לאדם הסובל מהשמנה ומהבעיות הנלוות אליה (פיזיות ורגשיות), לעבור תהליך של שינוי. הרמדי תאפשר ללוקח אותה, עם הזמן, לחזק את כח הרצון, לחיזוק המודעות העצמית ולהבנה אילו מזונות טובים לו ואילו מזיקים. לאכול רק כשהוא רעב ולא כשהוא עצוב או חרד. תוך כדי התהליך ההומאופתי, האדם ירד במשקל ללא מאמץ וללא מאבקים פנימיים. הירידה במשקל תהיה הדרגתית, ומבלי לפגוע בשמחת החיים, אלא ההפך – הבטחון העצמי יתחזק, שמחת החיים תגבר, הדימוי העצמי והערך העצמי ישתפרו. גם היכולת להתמודד עם הסביבה תהיה טובה יותר. השינוי באורח החיים יבוא לו בקלות ויהיה חלק בלתי נפרד ממנו.
הטיפול ההומאופתי הינו תהליך. הריפוי נעשה באמצעות לקיחת רמדי המתאימה ביותר לאדם הפונה והמותאמת לו אישית. הרמדי תטפל בשורש הבעיה ובכך תסלק את הסימפטומים.
הרמדי ההומאופתית המותאמת אישית, אינה ממכרת ואינה גורמת לתופעות לוואי.
כהומאופתית קלאסית אתשאל את הפונה אלי תשאול מעמיק, ואחפש את המקור לסימפטום. הרמדי ההומאופתית המתאימה ביותר, תחזק את כוחות הריפוי תטפל בשורש הבעיה, תשפר את הבריאות הכללית ואת איכות החיים.
דוגמא: הגיעה אלי אישה בשנות  ה– 40  לחייה, עם עודף משקל. הבעיות המוצהרות שלה לא היו עודף משקל, אלא חולשה, עייפות וכאבים שונים בגוף ומצב רגשי ירוד.
לאחר תשאול מעמיק ולקיחת הרמדי המתאימה ביותר, שהותאמה לה אישית, חלה הטבה. היא חשה  שהיא מתחזקת והיא פחות עייפה. אחרי כשלושה חודשים היא הפחיתה ממשקלה כ- 10 ק"ג, וכל זאת ללא מאמץ וללא מאבקים פנימיים. היא הרגישה מתי היא רעבה ומה נכון לה לאכול. כמו כן, חל שיפור במצבה הרגשי והגופני. בנוסף, תהליך הריפוי הביא לשיפור ביכולויות ההוריות שלה, דבר שהיה מבחינתה מעבר לצפוי.

כהומאופתית קלאסית אקשיב לבעיותיכם במלוא תשומת הלב, ואלווה אתכם במסירות בתהליך החזרה לבריאות שלמה ובהשבת האיזון הפנימי שלכם.