טיפול בעצירות

עצירות היא מצב שבו היציאות של אדם מעוררות אצלו אי נוחות, או שתכיפותן קטנה מהרגיל.
אדם הסובל מעצירות מייצר צואה נוקשה שקשה להפרישה. כמו כן, הוא עלול לחוש כאילו החלחולת לא התרוקנה לחלוטין. עצירות אקוטית מתחילה לפתע וקשה להתעלם ממנה.
עצירות כרונית, לעומת זאת, עלולה להתחיל מבלי שהאדם יבחין בכך, ולהימשך חודשים או שנים.
כתוצאה מהעצירות הכרונית יכול להתפתח מצב של מעי עצל, מצב בו חלה ירידה בהתכווצויות המעי הגס, או של אי רגישות החלחולת לנוכחותה של צואה.


לעיתים קרובות, הסיבה לעצירות חריפה נעוצה רק בשינוי בתזונה שבוצע לאחרונה, או בירידה בפעילות הגופנית, או עקב לקיחת תרופות. פעילות גופנית מועטה ותזונה לקויה, הן סיבות נפוצות לעצירות, כמו גם בעיות רגשיות.
דרכי הטיפול המוצעות: הדרך הטובה ביותר למניעת עצירות היא השילוב של פעילות גופנית ותפריט עשיר בסיבים. כמו כן, ישנה חשיבות גדולה לשתיית מים ומיצים טבעיים (סחוטים טרי).
במצב בו העצירות כבר התפתחה והשילוב של פעילות גופנית ומזון מתאים אינם עוזרים, ישנן דרכי טיפול אחרות, כגון, שימוש בחומרים משלשלים, או חוקנים, המסייעים ליציאה טובה יותר, אך עלולים בשלב מאוחר יותר להחמיר את בעיית העצירות (מכיון שהטיפול הוא טיפול סימפטומטי ולא טיפול בשורש). לכן, לדעתי, במצבים כאלו רצוי לפנות להומאופתיה קלאסית, בה תותאם רמדי הומאופתית למכלול השלם של האדם.

ההומאופתיה הקלאסית מסייעת גם בבעית עצירות.
עפ"י ההומאופתיה הקלאסית, לקיחת הרמדי (הכנה הומאופתית) המותאמת אישית, תביא לחיזוק כוחות הריפוי הפנימיים, ותאפשר לאדם הסובל מבעיה של עצירות ומהבעיות הנלוות אליה (פיזיות ורגשיות), לעבור תהליך של שינוי אשר יביא לריפוי.
הטיפול ההומיאופתי הינו תהליך. הריפוי נעשה באמצעות לקיחת רמדי מתאימה ביותר לאדם הפונה והמותאמת לו אישית. הרמדי תטפל בשורש  הבעיה ובכך תסלק את הסימפטומים.
הרמדי ההומאופתית המותאמת אישית, אינה ממכרת ואינה גורמת  לתופעות לוואי.

כהומאופתית קלאסית אתשאל את הפונה אלי תשאול מעמיק, ואחפש את המקור לסימפטום. הרמדי ההומיאופתית המתאימה ביותר, תחזק את כוחות הריפוי תטפל בשורש הבעיה, תשפר את הבריאות הכללית ואת איכות החיים.
דוגמא: גבר שהגיע אלי עם בעיה של עצירות כרונית הנמשכת שנים, השתמש במשלשלים ובחוקנים.  הבעיה לא נפתרה אלא החמירה. הוא נזקק לחומרים משלשלים בתכיפות הולכת וגדלה. בטיפול ההומאופתי, לאחר תשאול מעמיק והתייחסות לאדם השלם, התאמתי לו רמדי. בשלב הראשון חלה הטבה, ולאחר כשלושה חודשים נפתרה הבעיה.

 

כהומאופתית קלאסית אקשיב לבעיותיכם במלוא תשומת הלב, ואלווה אתכם במסירות בתהליך החזרה לבריאות שלמה ובהשבת האיזון הפנימי שלכם.